O mnie

Nazywam się Konrad Grzebień.

Od niemal trzydziestu lat zajmuję się zawodowo rynkiem kapitałowym.

To co na początku było ciekawością i egzotyką (bo kto w 1993 roku wiedział cokolwiek o giełdzie?:) szybko przekształciło się w pasję.

Od lat kilkunastu moja działalność koncentruje się wokół zarządzania sprzedażą oraz szkoleń dla osób z branży finansowej.

Specjalizuję się w szkoleniach dotyczących psychologii inwestowania oraz staram się przekazywać wiedzę „sprzedażową” osobom, które pracują w szeroko rozumianej branży finansowej (od pracowników banków, biur maklerskich czy pośredników finansowych, po agentów ubezpieczeniowych, pośredników kredytowych, a także pracowników biur rachunkowych).

Artykułami, które publikuję na tym blogu chciałbym uzupełnić wiedzę przekazywaną podczas większości standardowych szkoleń. Od ich uczestników dowiaduję się bowiem, że to co słyszą i ćwiczą na moich szkoleniach jest „nowym spojrzeniem” (dla praktyków sprzedaży) lub „nowymi odkryciami” (dla osób dopiero zaczynających przygodę z rynkiem kapitałowym).

Gazeta Giełdy PARKIET - wywiad

Artykuły

Końcówka roku. Czas podsumowań i moment, w którym kilka procent rodaków uświadamia sobie, że mieli jeszcze coś zrobić. I to przed Sylwestrem. Tylko… o co chodziło? Wiedzą, że mieli o czymś pamiętać. Tylko co to było? Jakaś podpowiedź? Dopłaty do IKZE.

Do czego? To skrót nazwy programu oszczędnościowego – Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego.

Ale po kolei. Czemu to końcówka roku jest taka ważna? Program IKZE to sposób na zbudowanie swojego zaplecza finansowego na jesień życia. Wprawdzie takich programów znajdziemy na rynku więcej, ale ten jest wyjątkowy. Dlaczego? Chodzi o podatki…

https://www.analizy.pl/artykul-sponsorowany/28792/ikze-i-ike-czy-skorzystales-juz-z-ulg-podatkowych-w-tym-roku

Dwa lata temu w przestrzeni publicznej zaistniało obco brzmiące słowo: preppers. Preppers czyli osoba, która stara się być przygotowana na każdą ewentualność. Ostatnie lata obfitowały w sporą dawkę niepewności i negatywnych informacji, stąd pojęcie to przebiło się do szerszego grona. I wygląda na to, że nie zamierza go szybko opuszczać. Dlaczego?

Kiedy zapytamy Polaków o to, jak widzą najbliższą przyszłość, wyłoni się obraz, który nie napawa przesadnym optymizmem. Media wypromowały takie słowa jak inflacja, spowolnienie czy recesja. W sytuacji kiedy przeciętny obywatel kraju nad Wisłą bombardowany jest informacjami o negatywnym ładunku emocjonalnym, część osób będzie skłonna zadać sobie pytanie: A może warto zostać finansowym preppersem?…

https://gospodarka.dziennik.pl/finanse/artykuly/8595504,instrukcja-dla-mezczyzn-jak-byc-preppersem-i-przetrwac-koniec-swiata.html

Kiedyś w kolorowej prasie, a dzisiaj w internecie można przeczytać dziesiątki porad, jak oszczędzać. Wychodząc z pokoju wyłączaj światło, a kiedy gotujesz wodę zastanów się, czy potrzebujesz całego czajnika wrzątku, czy może wystarczy pół. I w końcu najbardziej oklepane – weź prysznic zamiast wypełniać całą wannę wodą. Tak, to wszystko generuje oszczędności. Jednak są to oszczędności uzyskane w ten łatwiejszy sposób. Większości z nas nie sprawia problemu kliknięcie w wyłącznik na ścianie, zwłaszcza jeżeli dzięki temu na kolejnym rachunku za energię mielibyśmy zobaczyć niższą kwotę do zapłaty. Czyli umiemy oszczędzać. Zwłaszcza, gdy bieżące wyrzeczenie nie wymaga przesadnego wysiłku…

https://www.salon24.pl/u/ppk/1121350,nie-umiemy-oszczedzac-alez-umiemy

To chyba najczęstsze pytanie zadawane przez pracowników. Tym bardziej istotne, że odpowiedź na nie zależy od tego komu się je zadaje. Wielu ekspertów twierdzi, że warto wziąć udział
w programie. Pracodawcy mogą mieć odmienne zdanie, ponieważ mają na uwadze własne koszty związane z wprowadzeniem Pracowniczych Planów Kapitałowych, a mianowicie składkę pracodawcy wynoszącą 1,5% od wynagrodzenia pracownika. Z punktu widzenia pracownika – każdy ciągnie w swoją stronę.
Tymczasem on potrzebuje rzetelnej informacji. Tym bardziej, że w koncepcji Pracowniczych Planów Kapitałowych pojawia się kilka zupełnie nowych dla przeciętnego zjadacza chleba zagadnień…

https://biznes.interia.pl/artykul-sponsorowany/news-pracownicze-plany-kapitalowe-ppk-zostac-czy-sie-wypisac,nId,5083955

Wszystkie treści przedstawione na stronie  konradgrzebien.pl stanowią prywatne opinie autora, nie wyrażają stanowiska żadnej z instytucji, z którymi ich autor jest związany zawodowo. Ponadto treści przedstawione na stronie nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej dotyczącej instrumentów finansowych lub ich emitentów w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku. Wszystkie treści zostały przygotowane z najwyższą starannością zgodnie z wiedzą dostępną autorowi, nie dają jednak żadnych gwarancji wyników finansowych w przyszłości. Autor nie ponosi odpowiedzialności za działania czytelników.