7 grzechów głównych

Skąd te „grzechy” w tytule? Przyznaję, po części dla przykucia uwagi. W znacznej mierze jednak dla podkreślenia faktu, że jesteśmy społeczeństwem przyzwyczajonym do tradycyjnych form oszczędzania.

Ktoś mógłby zapytać: A czy to źle? Niekoniecznie. Jeżeli tradycyjne formy (lokaty bankowe) się sprawdzają, to dlaczego z nich nie korzystać? Racja. Jeżeli się sprawdzają. A co w sytuacji, kiedy poziom inflacji znacznie przekracza oprocentowanie oferowane przez lokaty bankowe?

Może wtedy warto otworzyć się na inne formy pomnażania kapitału? Tak, ale to wymaga wiedzy, zaangażowania, większego kapitału itp. Takie zdania często można usłyszeć od osób, które unikają tematów inwestycyjnych. Na ogół opierają się one na stereotypach. Przekazujemy zasłyszane hasła, nie zastanawiając się, co się za nimi kryje. W ten sposób jesteśmy w stanie wyolbrzymić każdy temat, również ten dotyczący pomnażania pieniędzy.

Tymczasem ten proces wcale nie musi być skomplikowany i dostępny tylko dla nielicznych. O tego rodzaju ograniczeniach, które tkwią w naszych głowach, przeczytasz w tym e-booku. Dowiesz się również, jak sobie z nimi poradzić, by wykorzystać je do własnych celów.

A jeżeli pracujesz jako doradca finansowy, znajdziesz tu praktyczną ściągę, jak reagować na obiekcje klientów.

Kliknij i pobierz bezpłatnego ebooka:

Siedem grzechów głównych. Co powstrzymuje nas przed inwestowaniem? Gotowe odpowiedzi na Twoje obiekcje.”